Elektronická Evidence v Kostelci

Před několika lety jsem se už rozepisoval o smyslu, ale hlavně nesmyslu jménem EET.
Jen tehdy nešlo o EET – Elektronickou Evidenci Tržeb, ale o:
EEKP – Elektronickou Evidenci Kosteleckých Pracovníků…

https://www.facebook.com/upavlika/posts/987180281302551Nedá mi, abych nerozvinul svůj někdejší koment a postupný vývoj…

Posted by Řeznictví u Pavlíka on 4. júl 2015


Nedá mi, abych nerozvinul svůj někdejší koment a postupný vývoj mi úplně dává za pravdu. EET je k ničemu, nikam k pozitivům nepovede.

Pokud někomu přikážete utrácet až deset procent toho, co si vydělá za něco, co nepotřebuje k vydělávání, je to příliš velká díra do rozpočtu, který musí pokrývat chleba, máslo, mlíko, nájem či elektřinu a vzájemná lidská interaktivita se nedá zakázat či regulovat. Socialisté všech převleků se o to neustále snaží a neustále se nedaří. Kdykoli se regulace v historii nedařila už tolik, že státy krachovaly pod tlakem potřeby financování kontrolorů nad dodržováním regulací, nastává teror, protože soudruzi regulátoři nikdy nepřipustí, že jejich metody nefungují.
A teror vždy přinášel bídu, krev a zmar.

Proto socialismus jakýkoli přináší bídu. I ten NeBurešův.
Demotivuje ty, kteří by měli mít svobodu ke svým činnostem. Naopak je motivuje k obcházení něčeho tak nepřirozeného, jako jsou právě regulace a dohled autorit.
A tak se v účetnictví těch, kteří doposud nijak nepodváděli, objeví náklady na toaletní papír spotřebovaný celou rodinou, mýdlo, ručníky i náklady na motorku, protože jednostopé vozidlo nepodléhá silniční dani.

Na malé hospodě i vesnickém krámku si do nákladů zahrne hospodský či krámská i zubní pastu, hřeben, protože vizáž v obchodě je velmi důležitá pro dosažení a zajištění příjmu, chleba koupený pro rodinu jsme potřebovali do krámu a je zahrnutý v elektronické evidenci tržeb přece, protože jsme ho prodali. Sice za deset haléřů sami sobě, ale prodali. A nebo neprodali? Nedali jsme sami sobě účtenku? Hahá…, dokaž to Bureši…

Popravdě – při práci jsem zkazil padesát kilo masa a bez škodního protokolu se přece nesmí pracovat. Tak holt sepíšu škodní protokol. Že se mi padesát kilo masa nezkazilo? Že jsem ho prodal bez papíru jednak sám sobě a jednak sousedovi, kterému jsem ho tím pádem mohl prodat levněji? Dokaž to, Bureši…!!!

A každá hospoda či krámek má dostatek na Bureše nasraných klientů, kteří vás rovnou vyzvou ke službě “bez papíru” prostě proto, že nechtějí financovat Burešův diktátorský režim… A vy je budete dobře znát.
A tak v konečném finále se na daňových přiznáních živnostníků budou objevovat čím dál tím nižší částky, protože lidská interaktivita je bezmezná a nelze ji regulovat. Prostě nelze…
______________________________________________________________________________
A tak platí heslo, že “Halíře dělají talíře…”

“…EET je skvělý nápad a Andrej ho následně bude uvádět do všech sfér.
Zaměstnanci v jeho Kosteleckých uzeninách si svépomocí (a za své) postaví kontrolní místnost a pod dohledem kamer s minimálním rozlišením alespoň jakokráva x sakratojevobrazjakbejk a s úložištěm 24/7 o minimální velikosti doprdeletojediskjakkráva TB se budou svlékat donaha před kontrolorem.
Za kontrolu měsíčně odevzdají v pokladně osm set korun ze kterých budou placeni kontroloři.
Ale budou to mít vlastně zadarmo, protože si to “odečtou z daní”. A kdo nemá těch 12×800.-Kč, což jsou podle geniálního matematika Andreje 2000.-Kč ročně, ať raději nepracuje…
No neberte to, takovou koblihu…!!!”