Dotace jako takové jsou prosté zlo.

Dotacemi si, my všichni, platíme svého konkurenta, který by bez dotace neuspěl u zákazníka. My si tedy vlastně platíme, přeneseně řečeno, svého vlastního „kata“.

Podívejte se třeba na uzeniny. Musím vyrobit z masa za stovku nějaké ty buřty nebo salám, a to samozřejmě nemůže stát méně než maso. Musí stát více, protože je v něm ztráta tepelnou úpravou, ale navíc energie, je v něm práce, obrovské zdanění státem…
Na nízkou cenu se mohu dostat jedině dvojím způsobem. Buď výrobek budu okrádat náhražkou, anebo mi jej bude někdo dotovat.

Babiš využívá obého! Nechává si výrobu dotovat a snižuje její kvalitu plněním náhražkami až na takovou míru, která se zcela vymyká představám veřejnosti.
Sám bych byl schopen podle jeho receptury vyrobit takové Lužnické párky za cirka patnáct korun. V Kostelci už navíc zůstává marže na vstupní surovině a prodává je, tem hodný soudruh, někde kolem padesáti korun.
Spočtěte si sami, jakou marži nebo zisk na párcích z kuřecího separátu realizuje. A teď prosím pěkně, já musím odevzdávat daně – a není pravda, že je neodevzdávám. Odevzdává je každý živnostník – to jen Babiš potřebuje tvrdit, že je neplatíme – a z těchto námi odvedených daní Babiš dostal dotace 4,5 milionu právě pro Kostelecké uzeniny.

Takže Babiš přijímá dvakrát. Zaprvé náhražkami okrádá výrobek, a to velmi tvrdě. Jak jsem řekl, uměl bych jeho párky vyrobit za patnáct korun. Plus marže a pokud přidáte 200 procent, dostáváme se na čtyřicet pět korun a poté 15 % DPH a jsme na padesáti dvou korunách prodejní ceny i s daní pro velkoobchod!!!
V distribuci se pak takový výrobek skvěle prodává za 65 korun i s marží konečného prodejce 25 procent. A nekupte to v akci!

Žádný živnostník si nemůže dovolit dvě stě procent zisku! Nikdo z nás! Musí kalkulovat a šetřit, protože se musí vejít s marží někde kolem pětadvaceti procent! Připadám si trapně takovým způsobem vypočítávat a porovnávat dílčí zisky, ale jinak to nepůjde. Dnešní společnost je Babišem a jemu podobnými neustále přesvědčována, že živnostník je parazit, neplatí daně a přehrnuje ve sklepě peníze, za které „bude druhým líp“. A ti druzí volili, aby se měli líp.

A jak vypadají takové Lužnické párečky? Posuďte, kdo koho okrádá:

41611 LUŽNICKÉ PÁRKY. Masný výrobek tepelně opracovaný.
Složení:
maso strojně oddělené 40%
kuřecí kůže 37%
pitná voda
pšeničná mouka
jedlá sůl
bramborový škrob
směs koření
extrakty koření
stabilizátory E250, E450, E451
dextróza
látka zvýrazňující chuť a vůni E621
antioxidanty E300, E301.


Obsah soli max. 3%. Obsah tuku max. 30%. Baleno v ochranné atmosféře. Po vybalení spotřebujte do 3 dnů. Skladujte od +1°C do +5°C. Výrobce: Kostelecké uzeniny a.s.,58861 Kostelec 60, Česká republika

SORRY JAKO, pindíka vám ukazovat nebudu…!!! 🙂