Stát se o nás postará…


Fenoménem dnešní doby vlády socialismu jsou regulace, dohled, kontroly. Ostatně tyto znaky jsou socialismu vlastní. Socialismus tkví v posilování nadřazené role státu, socialismus je podřízení si občanů a jejich instalace do role živitelů státu.
Takové to:
„My posílíme stát a ten se o vás postará. Avšak zaměstnavatelé, seberte lidem jejich peníze a odevzdejte nám je, ať máme za co se postarat. Že se postaráme mnohem hůře, než byste to zvládli sami? No a? Zbývá přece méně peněz, protože my také máme nárok.“

Opravdu je tomu tak?


A socialismus není schopen se o kohokoli postarat, protože na svou vlastní existenci spotřebovává stále více a více prostředků, protože hospodařit s cizím je tak sladce opojné, že? A proto potřebuje kontroly hospodaření; a protože kontroloři jsou jen lidé, jsou také potřeba kontroloři kontrolorů. Ty pak je potřeba pohlídat kontrolními komisemi a nakonec každý kontroluje každého a nezbývá nikdo, kdo by skutečně produktivně pracoval. A socialismus se začne bortit na svých hliněných nohách a socialisté začnou odhalovat své vnitřní a vnější nepřátele.

A jak je to doopravdy?


Obvykle jsou za nepřátele ti svobodomyslní a nezávislí, pravicově uvažující. Živnostníky a soukromníky začne takový systém nazývat kulaky a keťasy. Nebo moderněji „Daňky Krátily“. A tak to jde, co svět světem stojí, a mnozí věří lžím vrchnosti, že živnostník nakoupí zboží za sto tisíc, prodá a za dvě stě tisíc jede takový „Daněk Krátil“ na „Bahamas“. Socialisté nikdy nepřipouští, že se mýlí, a tak potřebují hledat nepřátele. Jste mocný socialista, všechno děláte pěkně po socialisticku, a přesto to nefunguje. A už opět hledáte vnitřního či vnějšího nepřítele.

Ano, vnějšího nepřítele je také nutné hledat. A socialisté u moci – i bruselští socialisté jsou u moci –  musí najít vnějšího nepřítele, protože jinak by socialismus fungoval, že? A tak Putin zařídí výhru Trumpovi, zařídí prchající Syřany z celého islámského světa, zařídí falzifikáty a hacknutí mailového účtu Clintonové, Putin zařídí také brexit a Čínu a všechno zlo na světě zařídí, tak mocný je Putin. Ve stejné větě těch socialistických strážců jediné pravdy se také dozvíte, že Putin a Rusko vůbec nejsou mocní, ale hroutí se a neví kudy kam a za chvíli už Rusko prostě nebude, protože v Rusku není naprosto nic, protože silná EU položí Putina na lopatky; a soudruh pornoherec, takto ochránce jediných pravých hodnot, vše odhalí svým bdělým přístupem.

Logicky uvažující člověk si musí nutně myslet, že je v blázinci.
Ale není tomu tak, to jen svět vedou socialisté, vedou jej blázni.
A dodám ještě:
Zaplať Pánubohu, že svět dostal ještě šanci volbou Donalda Trumpa v Americe. Kdo přemýšlí, ten mi rozumí.