…jsem živnostník

a přes všechny nevýhody tohoto stavu, jsem tomu rád…
Jen nechápu, proč mě musí pořád někdo shora regulovat a určovat mi co smím a co ne.

Mým oborem je zásobování restaurací a barů nápoji všeho druhu, takže od Mattonky za 5 korun po Midletona za 5300 kč. Těžištěm mé práce je Praha a její centrum, čili asi nejvíc konkurenční prostředí v Praze.
Před 5 lety, po lihové aféře způsobené tajně v garážích a tedy mimo regulérní živnostenské prostředí, přišla první likvidace malých živnostníků v oboru, protože ministr Heger z TOP 09 potrestal všechny (99,9% nikdy neprodávali vadné lihoviny) principem kolektivní viny a vymyslel kauci 5 mil Kč.
To se mi povedlo vybalancovat ještě větší spoluprací s jednou z dodavatelských firem a myslel jsem si, že už se vlastně nemá co přihodit….

A ono se přihodilo…

Po násilném, pro státní správu trapném, konci Nečasova kabinetu se dostala do vlády partička dobrotrusů ve složení Babiš-Sobotka-Bělobrádek a nejdříve nevídaně zatížila mé klienty systémem EET, aby tím nesmyslem posléze obšťastnili i nás dodavatele. Upozorňuji,že již jsem povinen kontrolním hlášením a v restauracích si hospodští bez dokladu nevezmou ani oříšky, takže EET je pouze duplicitní kravina za kterou já zaplatím téměř 10 000 Kč.

Jediný způsob, jak se my živnostníci můžeme podobné buzeraci uchránit je přimět sami sebe i členy svých rodin jít na podzim volit. TOP 09, ANO, ČSSD a KDU už selhaly, tak si to opravdu dobře promyslete….držím Vám všem palce….

Martin